De stoomtrein van Martel, ook wel trein van de Haut-Quercy genoemd, neemt je tijdens een rit van anderhalf uur mee terug in de tijd. De open wagons worden geduwd of getrokken door gerestaureerde stoomlocomotieven.
De trein wordt “Le Truffadou” genoemd, omdat vanaf 1889 over deze spoorlijn de truffels werden vervoerd van Aurillac naar Bordeaux. De spoorlijn is uitgehouwen in de steile rotsen van Mirandol en hangt 80 meter boven de rivier de Dordogne.
Vanuit de trein heb je een mooi uitzicht over de omgeving. De vallei van de Dordogne, de rivier de Dordogne maar ook pittoreske dorpjes komen voorbij. Na iedere bocht en tunnel is er een ander panorama. Bij mooie vergezichten stopt de trein om te genieten van het prachtige uitzicht. Vooral in de tunnels en bij steile afgronden is het spannend!
Na de rit kun je in een oude coupé van de Trans Europe Express nog een drankje nemen.
© 2022 Familytrips.eu. De vermelding van openingstijden is indicatief en onder voorbehoud, kijk voor actuele informatie op de website van het uitje.